Εγκύκλιος α) για έγκριση παράλληλης στήριξη, β) για έγκριση στήριξης από Ε.Β.Π. και γ) για την έγκριση στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή

Εκδόθηκε η εγκύκλιος που αφορά στις προϋποθέσεις και τις διαδικασίες: α) για την έγκριση παράλληλης στήριξης συνεκπαίδευσης από εκπαιδευτικό, β) για την έγκριση στήριξης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και γ) για την έγκριση στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή, μαθητών/τριών για το διδακτικό έτος 2024-2025.

Σύμφωνα με την ανωτέρω εγκύκλιο η χρονική περίοδος υποβολής αιτημάτων Α΄ φάσης στις σχολικές μονάδες από τους γονείς/κηδεμόνες ή τον έχοντα τη γονική μέριμνα, ορίζεται από τη Δευτέρα 10/06/2024 έως και την Παρασκευή 28/06/2024.

Μπορείτε να βρείτε τη σχετική εγκύκλιο και υποδείγματα των αντίστοιχων αιτήσεων, πατώντας εδώ.