Πρόγραμμα προαγωγικών/απολυτήριων εξετάσεων περιόδου Μαΐου Ιουνίου 2024

Παρακαλούμε ενημερωθείτε για το πρόγραμμα των προαγωγικών και απολυτήριων/πτυχιακών εξετάσεων περιόδου Μαΐου Ιουνίου 2024 πατώντας εδώ.

Υπενθυμίζεται ότι:

1. Οι μαθητές/τριες που γράφουν στην 1η βάρδια πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 8:15 και οι μαθητές/τριες που γράφουν στη 2η βάρδια στις 10:15.
  2. Η διάρκεια εξέτασης είναι 2 ώρες σε όλα τα μαθήματα εκτός στο μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας που είναι 3 ώρες.
  3. Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους στυλό μπλε ή μαύρου χρώματος και γεωμετρικά όργανα, αν χρειάζονται. Μπορούν επίσης να έχουν μαζί τους μολύβι, γόμα και νερό ή χυμό. Δεν επιτρέπεται η χρήση στυλό άλλου χρώματος ή μολυβιού στο γραπτό.
  4. Οι μαθητές/τριες δεν επιτρέπεται να έχουν μαζί τους στην αίθουσα εξέτασης:
    • Βιβλία -τετράδια - σημειώσεις.
    • Διορθωτικό  (blanco).
    • Υπολογιστικές μηχανές.
    • Ακουστικά - smartwatch - hands free και οποιοδήποτε ηλεκτρονικό μέσο μετάδοσης πληροφοριών.
    • Κινητό τηλέφωνο. ΠΡΟΣΟΧΗ! Μαθητής/τρια που θα φέρει κινητό τηλέφωνο, ακουστικά ή smartwatch στην αίθουσα εξέτασης, ανεξάρτητα από το αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι, θα μηδενίζεται το γραπτό του και θα απομακρύνεται από την αίθουσα.
    • Σακίδια, τσάντες, κασετίνες και οποιοδήποτε άλλο αντικείμενο δεν επιτρέπονται στα θρανία των μαθητών/τριων εντός της αίθουσας.
    • Οι μαθητές/τριες που εξετάζονται προφορικά, μπαίνουν κανονικά στις αίθουσες εξέτασης μαζί με τους/τις συμμαθητές/τριες τους, προετοιμάζονται και όταν είναι έτοιμοι/ες να εξεταστούν, οδηγούνται από τον αρμόδιο επιτηρητή/εκπαιδευτικό στην αίθουσα που θα βρίσκεται η επιτροπή εξέτασης που θα τους/τις εξετάσει προφορικά.

Ευχόμαστε σε όλες και όλους ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!